Planujesz zakup mieszkania w Poznaniu i zastanawiasz się, na jaką opcję postawić? Chcesz dowiedzieć się, jakie zalety oferuje rynek pierwotny, a jakie wtórny? W tym tekście przygotowaliśmy dla Ciebie garść przydatnych informacji, które ułatwią podjęcie decyzji o tej inwestycji. Przy okazji, znajdziesz w nim nowe inwestycje w mieście Poznań, na które warto zwrócić uwagę.

Ostatnie mieszkania 3 pokojowe

SPRAWDŹ 98 MIESZKAŃ

Pierwsze mieszkanie dla młodych 2023 – kto może skorzystać z programu?

 

Na początku warto wyjaśnić sobie, co to jest rynek pierwotny. Pojęcie to odnosi się do nowych, świeżo wybudowanych lokali, które trafiają w ręce kupujących prosto z rąk firmy zajmującej się tą inwestycją. Wszystkie mieszkania od dewelopera zaliczają się więc właśnie do rynku pierwotnego. Z rynkiem wtórnym z kolei mamy do czynienia w momencie, gdy mieszkanie jest sprzedawane z drugiej ręki, czyli ktoś zainwestował w nie najpierw na rynku pierwotnym i po czasie zdecydował się je sprzedać. Zakup mieszkania poprzez rynek pierwotny różni się od inwestycji w lokal z rynku wtórnego. Na czym polegają te różnice?

Rynek pierwotny a wtórny – co wybrać?

Skoro wiesz już, co to rynek pierwotny oraz czym jest rynek wtórny, to czas na omówienie podstawowych różnic inwestycyjnych w obu tych przypadkach. Decydując się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego, możesz liczyć przede wszystkim na nowy lokal zaprojektowany w zgodzie z najnowszymi trendami. Przykładowo, każde nowe mieszkanie w mieście Poznań dostępne w naszej ofercie zostało wykonane w taki sposób, by wyjść naprzeciw potrzebom osób szukających nowych rozwiązań. Nowe budownictwo to również technologie, które pozwalają chociażby na minimalizowanie utraty ciepła w mieszkaniu. Ma to oczywiście wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie jego wnętrza. Rynek pierwotny daje też inwestorom możliwość zaprojektowania wnętrza od samego początku w zgodzie z ich wizją. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego zdarza się, że liczba ograniczeń bywa zbyt duża i efekt końcowy nie jest wymarzony. Szukając lokali z drugiej ręki istnieje z kolei większa szansa na to, że znajdziesz mieszkanie w lokalizacji, na której Ci zależy. Nie oznacza to jednak, że rynek pierwotny nie daje takiej możliwości. Przykładem mogą być nasze nowe mieszkania Poznań – Grunwald, położone w atrakcyjnym miejscu na mapie stolicy Wielkopolski. Warto zaznaczyć, że dojazd do ścisłego centrum zajmuje kilkanaście minut, a jedynie kilka minut spacerem dzieli naszą inwestycję od Lasku Marcelińskiego, czyli miejsca wręcz stworzonego do rodzinnej rekreacji.

Rynek pierwotny czy wtórny – gdzie znajdziesz wymarzone mieszkanie?

Warto wziąć też pod uwagę to, że nowe mieszkania są projektowane z myślą o potrzebach osób, które aktualnie szukają swoich własnych 4 ścian. Rynek pierwotny stawia na rozwiązania dedykowane młodym ludziom chcącym wyprowadzić się na swoje. Właśnie dlatego dość mocno stawiamy w naszej ofercie na trzypokojowe mieszkanie. Ten typ lokalu cieszy się sporym zainteresowaniem m.in. wśród młodych małżeństw i osób planujących założenie rodziny. Jeśli jesteś zainteresowany naszą aktualną ofertą takich mieszkań, to możesz sprawdzić mieszkanie 3-pokojowe w mieście Poznań na sprzedaż w atrakcyjnej lokalizacji. Możliwe, że sprawdzenie naszych propozycji pomoże Ci w rozwianiu wątpliwości, która opcja jest dla Ciebie korzystniejsza – rynek pierwotny czy wtórny. Polecamy również zapoznanie się z materiałem odnoszącym się do tematu, który powinien zainteresować każdego potencjalnego inwestora. Są nim oczywiście ceny mieszkań w mieście Poznań.

Decyzja podjęta ? – Napisz do nas!

    *Wyrażenie zgód marketingowych jest niezbędne do wysłania formularza