Marzysz o swoich własnych czterech kątach? Jeśli zastanawiasz się, jak kupić mieszkanie na raty bez banku lub uzyskać korzystny kredyt hipoteczny, skorzystaj z naszego poradnika. Być może przekonamy Cię do tego, że najlepszym wyborem będzie kupno mieszkania od dewelopera za gotówkę. A może dowiesz się o dedykowanych dla Ciebie programach finansowania, o których nie miałeś pojęcia?

Ostatnie mieszkania 3 pokojowe

SPRAWDŹ 98 MIESZKAŃ

Pierwsze mieszkanie dla młodych 2023 – kto może skorzystać z programu?

 

Zanim podpowiemy, jak kupić i sfinansować mieszkanie od dewelopera, przypomnijmy, dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję. Przede wszystkim własne mieszkanie daje poczucie stabilności i pozwala zaaranżować otaczającą Cię przestrzeń dokładnie tak, jak sobie wymarzysz. Dzięki zainwestowaniu w nieruchomość nie tracisz też na comiesięczny czynsz. Co więcej, zastanawiając się, gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu możesz wybrać lokalizację, która będzie Ci odpowiadała w 100%!

Deweloper Poznań oferuje mieszkania na Grunwaldzie, których ofercie warto przyjrzeć się bliżej. Zanim jednak odpowiesz na ogłoszenie sprzedaży, trzeba sprawdzić, jakie masz opcje sfinansowania tego przedsięwzięcia.

Zakup mieszkania od dewelopera za gotówkę – bez kredytu

Jeśli masz wystarczająco zgromadzonych środków lub możliwość sprzedania innej nieruchomości domu lub działki, możesz zebrać sumę umożliwiającą zakup mieszkania od dewelopera za gotówkę. Pozwoli to kupić mieszkanie bez kredytu. Jednak niewiele osób szukających swojego pierwszego mieszkania na własność ma tak komfortową sytuację, by móc sobie pozwolić na zebranie gotówki pozwalającej kupić mieszkanie trzypokojowe Poznań bez kredytu bankowego.

Jak kupić mieszkanie na kredyt bez wkładu własnego?

Decydując się na wzięcie kredytu, trzeba pamiętać o tym, że niezbędne będzie spełnienie wszystkich formalności m.in. wykazanie zdolności kredytowej i zapewnienie odpowiedniej kwoty na wkład własny. Jego kwota stanowi część wartości lokalu, który zamierzasz kupić.

Czy możliwe jest otrzymanie kredytu bez wkładu własnego? Takie założenie spełnia rodzinny kredyt mieszkaniowy. Ten rządowy program kierowany jest do osób, które zarabiają wystarczająco tyle, by pokryć comiesięczną spłatę kredytu, ale nie mogą wpłacić wkładu własnego. Poza obowiązkiem przedstawienia oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków do skorzystania z programu, reszta formalności wygląda zupełnie tak, jak w przypadku ubiegania się o zwykły kredyt.

Pierwsze własne mieszkanie – uzyskaj Bezpieczny Kredyt 2% na nieruchomość

Od 1 lipca, osoby, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie, będą mogły dodatkowo skorzystać z możliwości, jaką daje program Bezpieczny Kredyt 2%. Inicjatywa ta ma na celu pomóc w kupnie mieszkania osobom młodym, które nie posiadają prawa własności do żadnej nieruchomości. Co ważne, możliwość uzyskania kredytu mają osoby do 45 roku życia. Jeśli są to małżonkowie warunki musi spełniać tylko jedna osoba.

Jeśli więc nie posiadasz wystarczająco dużo oszczędności, by móc pozwolić sobie na kupno mieszkania od dewelopera za gotówkę, a wcześniej nie posiadałeś żadnych praw własności do mieszkania lub domu, weź udział w programie Bezpieczny Kredyt 2%. Oprocentowanie przyznanego Ci kredytu wyniesie 2% powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe.

Pamiętaj, że skorzystanie z takiego wsparcia dotyczy wyłącznie kupna mieszkania w celu zaspokojenia własnej potrzeby mieszkaniowej. Nie może być ono wynajmowane osobom trzecim.

Jak widzisz, możliwości na to, jak sfinansować zakup mieszkania od dewelopera jest naprawdę sporo. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną opcję, zachęcamy do odwiedzenia naszego biura nieruchomości i dowiedzenia się, jak dokładnie wygląda cena mieszkań w Poznaniu oraz skorzystania z porad eksperta. Pozwoli on ocenić Twoje możliwości finansowe i wybrać najlepsze warunki finalizacji transakcji kupna. Nowe mieszkania w Poznaniu czekają na Ciebie!

Decyzja podjęta ? – Napisz do nas!

    *Wyrażenie zgód marketingowych jest niezbędne do wysłania formularza