Pierwsze mieszkanie dla młodych 2023 – kto może skorzystać z programu?

Ceny mieszkań w Poznaniu w obecnych czasach rosną tak jak w całej Polsce. W porównaniu do innych miast sytuacja w Poznaniu prezentuje się jednak nieco lepiej. Ze względu na atrakcyjny położenie oraz bogatą ofertę mieszkań, Poznań nadal cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących, na co chętnie reagują też deweloperzy.

Na ten moment średnia cena mieszkań w Poznaniu to ponad 9 904 tysiące złotych za m². Za mieszkanie o mniejszym metrażu – ok. 25 m², dla którego cena jest na poziomie 10 500 do 11 000 zł, zapłacisz ponad 250 tysięcy złotych. Z kolei 3-pokojowe mieszkanie o metrażu ponad 60 m² może kosztować mniej więcej 600 tysięcy złotych. W porównaniu z cenami mieszkań w takich miastach, jak Wrocław czy nawet Warszawa, nowe mieszkania w Poznaniu są zdecydowanie tańsze.

Ostatnie mieszkania 3 pokojowe

SPRAWDŹ 98 MIESZKAŃ

Pierwsze mieszkanie dla młodych 2023 – kto może skorzystać z programu?

Ceny metra kwadratowego mieszkań w Poznaniu rosną w tempie około 10% w skali roku. Średnia cena za metr kwadratowy na rynku pierwotnym to obecnie około 9 904 zł. Oczywiście w przypadku mieszkań używanych, średnia cena jest niższa i oscyluje wokół 8 tys. złotych. Trzeba liczyć się jednak z tym, że mieszkania z rynku wtórnego zazwyczaj wymagają dość dużego wkładu własnego na przeprowadzenie gruntownego remontu. Właśnie dlatego, mimo większych kosztów, tak wiele osób decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera.

Jeśli Ty również o tym myślisz, zachęcamy do tego, by zamieszkać przy Bułgarskiej 59. Pamiętaj, że cena mieszkań w Poznaniu zależy też od lokalizacji, a pod tym względem nasza inwestycja prezentuje się naprawdę atrakcyjnie!

Cena mieszkań a lokalizacja

Wskazaliśmy już, jak ogólnie kształtują się ceny mieszkań w Poznaniu. Warto jednak pamiętać, że mogą się one znacząco różnić w zależności od dzielnicy. Właśnie dlatego, aby kupić mieszkanie w Poznaniu w atrakcyjnej lokalizacji i cenie, warto dokładnie przeanalizować oferty na rynku nieruchomości.

Z pewnością nikogo nie zaskoczy fakt, że najwyższą cenę za m² mają mieszkania w centrum. Taka lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej oraz wszystkich udogodnień, jakie daje miasto.

Wiele osób centrum może jednak zniechęcać nieustannym zatłoczeniem i gwarem. Jeśli chcesz od niego uciec, a jednocześnie pozostać w Poznaniu, dobrym rozwiązaniem jest wynajem mieszkania na obrzeżach miasta.

Ceny są tam zdecydowanie niższe, dzięki czemu za taką samą cenę jak 1-pokojowe mieszkanie w centrum taniej kupisz lokum o większej przestrzeni. Jeśli takie rozwiązanie Cię satysfakcjonuje, zachęcamy do zapoznania się z naszą inwestycją deweloperską – Bułgarska 59. Lokalizację tę możesz kojarzyć przede wszystkim z umiejscowieniem poznańskiego stadionu, jednak to nie wszystko. Nasze mieszkania pozwalają też korzystać z łatwego dostępu do komunikacji, która umożliwia szybki dojazd do centrum. Z kolei tych, którzy chcą zamieszkać w mieście, ale cenią sobie bliskość natury zachęci odległość Bułgarskiej 59 od Lasku Marcelińskiego i parku Kasprowicza.

Standard mieszkania – jak wpływa na cenę

Poza lokalizacją, cena mieszkań w Poznaniu zależy też od standardu. Deweloperzy mają tendencję do oferowania coraz lepszych i bardziej luksusowych apartamentów, dlatego też ceny nieruchomości rosną. Warto jednak pamiętać, że nie każdy musi potrzebować mieszkania o najwyższym standardzie. Często wystarczy dobra lokalizacja i podstawowe udogodnienia, takie jak parking czy ochrona.

W przypadku inwestycji Bułgarska 59 możesz mieć pewność, że mieszkania zostaną dopracowane pod każdym względem. To, czym wyróżnia się nasza inwestycja to nowoczesna architektura i funkcjonalne układy mieszkań.

W przypadku tego pierwszego elementu chodzi przede wszystkim o wykończenie elewacji szlachetnymi tynkami. Charakterystyczna dla oferowanych przez nas mieszkań jest też duża liczba przeszkleń. Dzięki temu całość prezentuje się nowocześnie, a jednocześnie w lokalach mieszkalnych przez większość dnia obecne jest naturalne światło.

Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalne układy mieszkań to staramy się stworzyć przestrzeń sprzyjającą oczekiwaniom każdego klienta. Nowe mieszkania od dewelopera wymagają zagospodarowania według własnego pomysłu, jednak na podglądzie lokali można zapoznać się z propozycjami umeblowania. Dzięki temu będziesz w stanie w pełni wykorzystać całą przestrzeń.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, ceny mieszkań w Poznaniu zależą od kilku czynników. Nie bez znaczenia na pewno jest lokalizacja i standard. Do tego dochodzi jeszcze metraż oraz liczba pokoi. Wszystko to ma swoje znaczenie i wpływa na finalną cenę.

Jeśli więc chcesz mieć pewność, że cena mieszkań w Poznaniu w okolicy, w której chcesz zamieszkać, odpowiada ogólnym tendencjom, zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym tematem. Już teraz zapewniamy jednak, że ceny mieszkań na poznańskim Grunwaldzie, które wynoszą od 9 904 do 10 000 za m², odpowiadają średniej cenie nieruchomości w Poznaniu. Jeśli więc chcesz zamieszkać w miejscu z dostępem do rozbudowanej infrastruktury i bliskością natury, Bułgarska 59 jest właśnie dla Ciebie!

Nasze 3-pokojowe mieszkania pozwolą stworzyć przytulny kąt dla rodziny z dziećmi, ale sprawdzą się też doskonale pod wynajem. W celu dokładniejszego zapoznania się z naszą inwestycją deweloperską, zachęcamy do kontaktu! Bułgarska 59 spełni marzenie o znalezieniu miejsca, w którym zechcesz spędzić całą przyszłość.

Decyzja podjęta ? – Napisz do nas!

    *Wyrażenie zgód marketingowych jest niezbędne do wysłania formularza