Masz dość wynajmowania kawalerki i czujesz, że nadszedł już czas na Twoje własne cztery kąty? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy warto teraz kupić mieszkanie, czy może lepiej się wstrzymać. Rynek nieruchomości zależy od wielu czynników, dlatego zanim zdecydujesz się kupić nowe mieszkanie Poznań, trzeba taką decyzję dokładnie przemyśleć.

Ostatnie mieszkania 3 pokojowe

SPRAWDŹ 98 MIESZKAŃ

Pierwsze mieszkanie dla młodych 2023 – kto może skorzystać z programu?

 

Zanim podpowiemy czy warto kupować mieszkanie teraz, wyjaśnijmy, dlaczego zakup mieszkania jest dobrą inwestycją. Przede wszystkim posiadanie własnego lokalu mieszkalnego daje zabezpieczenie przyszłościowe i poczucie stabilności. Niezależnie od rosnących cen czynszu będziesz mieć mieszkanie i nikt nie wypowie Ci umowy wynajmu. Co więcej, jeśli rynek nieruchomości będzie rósł, wartość mieszkania też wzrośnie. W przypadku chęci odsprzedaży dużo zyskasz.

Bardzo ważną zaletą kupna mieszkania jest także możliwość oszczędzenia na czynszu. Jednorazowo wydasz kwotę obejmującą cenę mieszkania na sprzedaż, ale inwestycja ta zwróci się w postaci braku konieczności płacenia opłat za wynajem. Mieszkanie na własność to także szansa na uzyskanie dochodu z wynajmu. Pozyskane w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć chociażby na spłatę kredytu hipotecznego.

Czy warto teraz kupić mieszkanie?

Wskazaliśmy już na zalety decyzji dotyczącej tego, by postawić na zakup nieruchomości. Czy właśnie teraz warto kupować mieszkanie?

Twoja sytuacja finansowa i to, jak wiele oszczędności udało Ci się zgromadzić to jedno. Natomiast na sam rynek nieruchomości wpływa wiele czynników, w tym chociażby sytuacja gospodarcza i takie kwestie jak pandemia czy wojna. Właśnie dlatego, zanim zdecydujesz się na to, żeby kupić mieszkanie w 2023, porównaj wysokość cen nieruchomości oraz dowiedz się, jak wygląda prognoza na kolejne miesiące.

Czy warto teraz kupić mieszkanie na kredyt?

Zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, zastanów się, w jaki sposób taką inwestycję chcesz i jesteś w stanie sfinansować. Kredyt hipoteczny to jedna z możliwości, dzięki którym jeśli nie posiadasz wystarczająco dużo oszczędności, może spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu szybciej niż udałoby się uzbierać taką kwotę w całości. W takiej sytuacji konieczna jest jednak zdolność kredytowa. Jeśli ją posiadasz, kupno mieszkania z rynku pierwotnego jest jak najbardziej możliwe.

Jeżeli lata odkładania oszczędności sprawiły, że jesteś w stanie zapłacić za mieszkanie od dewelopera gotówką, to jak najbardziej warto pokryć jego cenę właśnie w taki sposób. Dzięki temu spłata rat oraz obawy czy rosnąca inflacja nie wpłynie na wzrost ich wysokości, nie będą zaprzątać Twojej głowy.

Czy teraz warto kupić mieszkanie?

Jeśli Twoje oszczędności lub zdolność kredytowa pozwalają na zakup mieszkania, które oferuje deweloper Poznań, warto podjąć ostateczną decyzję jeszcze zanim nadejdzie jesień, kiedy taki lokal można wynająć studentom lub osobom szukającym mieszkania na wynajem po powrocie z wakacji. Wybór mieszkania bardzo często uwarunkowany jest także lokalizacją jeśli zależy Ci na tym, by zamieszkać na poznańskim Grunwaldzie, pamiętaj, że liczba mieszkań i przestrzeń na nowe inwestycje Poznań jest ograniczona, dlatego nie ma co zwlekać!

Bułgarska 59 to inwestycja idealna dla rodzin z dziećmi oraz inwestorów szukających lokali na wynajem. Jeśli należysz do jednej z tych grup, nie czekaj i zdecyduj się na kupno mieszkania już teraz!

Decyzja podjęta ? – Napisz do nas!

    *Wyrażenie zgód marketingowych jest niezbędne do wysłania formularza