Szukasz miejsca, w którym wreszcie poczujesz się jak u siebie? Wybór dzielnicy ma pod tym względem duże znaczenie. Gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu, żeby poza niską ceną móc korzystać z zalet wiążących się z zamieszkaniem w mieście, ale jednocześnie liczyć na spokój? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i dowiedz się, w jakiej dzielnicy szukać mieszkania dla siebie.

Gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu?

Poznań to miasto, które jest rozwinięte pod względem gospodarczym i ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę. Na wiele dobrego można liczyć także w kwestii oferty kulturalnej, a nawet kulinarnej! Dla wielu osób, które zastanawiają się nad tym, gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu nie jest to bez znaczenia.

Nie uchodzi to uwadze deweloperów, którzy tworzą inwestycję na miarę potrzeb potencjalnych klientów. Ofert na mieszkania od deweloperów na rynku nieustannie przybywa i właśnie dlatego decyzja dotycząca tego, gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Poznaniu nie należy do najłatwiejszych.

Dzielnice, które mieszkańcy wybierają najchętniej

Jeśli szukasz miejsca, w którym chciałbyś/chciałabyś zamieszkać, warto nieco bliżej poznać każdą z dzielnic. Dzięki temu przekonasz się, co dana okolica jest Ci w stanie zaoferować.

Z pewnością wiele osób marzy o tym, by zamieszkać na Starym Mieście. Dlaczego? Jest to ścisłe centrum, co pozwala czynnie uczestniczyć w życiu miasta właściwie pod każdym względem. Na uwadze jednak trzeba mieć fakt, że zabytkowa architektura wiąże się z dominującymi w tym rejonie kamienicami. Oczywiście powstają tu nowe inwestycje, jednak ze względu na lokalizację ich cena często jest zdecydowanie wyższa niż średnia cena mieszkań w Poznaniu.

Nieco tańszym, ale równie atrakcyjnym rozwiązaniem są Jeżyce. Klimat tej dzielnicy zachwyca wiele osób, które decydują się zamieszkać w niewielkiej odległości od Ronda Kaponiera, które stanowi dobry punkt przesiadkowy. Trzeba mieć jednak świadomość, że taka lokalizacja przyciąga wiele osób, co wiąże się z ciągłym gwarem. Jeśli chcesz tego uniknąć, lepiej wybrać dzielnicę znajdującą się nieco dalej od centrum. Ważne, by dana lokalizacja umożliwiała sprawny dojazd w te okolice. Zastanawiając się, gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu, którego lokalizacja będzie odpowiadała tym założeniom, warto wziąć pod uwagę Grunwald.

Grunwald – dlaczego warto zamieszkać właśnie tu?

Jeśli chcesz mieszkać w Poznaniu, ale jednocześnie zależy Ci na spokojnej okolicy, osiedle na Grunwaldzie to doskonały wybór. Dzielnica ta znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i kojarzona jest głównie z poznańskim stadionem, na którym swoje mecze regularnie odgrywa Lech Poznań. Klub piłkarski, który stanowi dumę tego miasta. Mieszkanie na Grunwaldzie to jednak nie tylko bliskość stadionu. Dzielnica ta od pewnego czasu uchodzi za jedną z najlepiej rozbudowanych Dzielnica ta od pewnego czasu uchodzi za jedną z najlepiej rozbudowanych. Z jakich udogodnień możesz korzystać w tych okolicach?

Ostatnie mieszkania 3 pokojowe

SPRAWDŹ OSTANIE SZTUKI

Lokalizacja

Mimo tego, że Grunwald nie znajduje się w ścisłym centrum miasta, bardzo łatwo dostać się stamtąd do każdego zakątka Poznania. Kursuje tam kilka linii autobusowych i tramwajowych. Dzięki temu można łatwo dojechać nawet na dworzec. Co więcej, mieszkańcy tej dzielnicy mają bardzo blisko do lotniska oraz drogi wylotowej z miasta.

Miejsca sprzyjające rekreacji

Mieszkając na Grunwaldzie masz dostęp do wielu obiektów, dzięki którym nawet nie ruszając się poza teren dzielnicy, nie będziesz się nudzić. Poza stadionem, na którym poza uczestnictwem w meczach można brać udział w innych zajęciach sportowych, w okolicy znajdują się siłownie. Coś dla siebie znajdą więc wszyscy wielbiciele sportu.

Z kolei tych, którzy swój wolny czas lubią spędzać na świeżym powietrzu zachwyci bliskość Lasku Marcelińskiego i Parku Kasprowicza. Ze względu na dostęp do tego typu atrakcji lokalizacja sprzyja temu, żeby zamieszkać na Grunwaldzie z dziećmi lub czworonożnymi przyjaciółmi. Długie spacery w tej okolicy z pewnością będą przyjemne.

Bogata oferta kulinarna

Grunwald ma wiele do zaoferowania także tym, którzy potrafią docenić dobrą kuchnię i cenią sobie. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby lubiące delektować się długimi śniadaniami, jak i wielbiciele włoskiej kuchni lub sushi.

Dostęp do jednostek edukacyjnych i kultury

Jeśli myśląc o tym, gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Poznaniu pod swoją uwagę bierzesz też bliską odległość do szkół, to Grunwald spełni Twoje oczekiwania również pod tym względem. W okolicy znajdują się jednostki edukacyjne odpowiadające każdemu szczeblowi nauki – od szkoły podstawowej po szkołę wyższą.

Natomiast jeśli chodzi o dostęp do kultury, wiele pod tym względem zapewnia Hala widowiskowo-sportowa Arena, która aktualnie przechodzi modernizację. Poza tym na terenie dzielnicy znajduje się kino studyjne – Bułgarska 19. W celu obejrzenie filmowych nowości nie trzeba więc wcale wybierać się do centrum!

Bułgarska 59 – tu chce się mieszkać!

Możliwości, jakie zapewnia dzielnica – Grunwald jest wiele. Z nich wszystkich możesz na co dzień korzystać, jeśli zdecydujesz się kupić nowe mieszkanie w ramach inwestycji Bułgarska 59. Poza atrakcyjną lokalizacją, która wiąże się z łatwym dostępem do miejskiej infrastruktury i wielu usług w okolicy oraz bliskością natury, lokale mieszkalne wyróżnia nowoczesna architektura. Duża liczba przeszkleń i funkcjonalne ułożenie całych pomieszczeń pozwalają zaaranżować przestrzeń tak, żeby odpowiadała Twoim oczekiwaniom. Co więcej, mieszkania znajdujące się na parterze posiadają dodatkowo ogród lub taras.

Nie musisz myśleć już dłużej nad tym, gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu. Bułgarska 59 spełni oczekiwania zarówno rodzin z dziećmi, jak i tych, którzy dopiero planują założenie rodziny. Nowe 3-pokojowe mieszkania od dewelopera staną się miejscem, do którego w każdej chwili będzie można uciec od miejskiego zgiełku!